Informācija

Fox Archery un Loka šaušana

FoxArchery izveidotājs ar loka šaušanu sāka nodarboties pirms 10 gadiem. Kā izsakās viņš pats, tad kā jau visas lietas mūsu dzīvē tas sākās pavisam nejauši. Pēc sava pirmā loka iegādes, tolaik Pērnavā, viņam radās jautājums – kāpēc Latvijā nav veikala, kurā iegādāties lokšaušanas inventāru? Šis jautājums viņu nodarbināja, kā rezultātā viņš atgriezās pie Falco, lai vienotos, ka turpmāk tieši Matīss būs Falco produkcijas oficiālais pārstāvis Latvijā. Tā aizsākās viņu kopīgā sadarbība.

Loka šaušana ir tehnisks sporta veids, kurā loka šāvējam jāzin gan pareiza stājas pozīcija, gan kā jātur loks un jāatlaiž bulta, tapēc, lai iemācītos pareizi šaut ar loku, svarīgi ir griezties pie meistara pēc padoma. Pamatus vislabāk ir apgūt instruktora vadībā sākotnēji šaujot no 3 – 5m attāluma, pamazām pārejot uz lielāku, bet tehniku sāk pieslīpēt tikai tad, kad apgūtas pamatkustības. Latvijā šobrīd ir vairāki lokšāvēju klubi, kuri piedāvā iespēju apgūt loka šaušanu, kā arī rīko sacensības visa gada garumā. Īpaši populāras kļūst tā saucamās outdoor sacensības, kuras notiek brīvā dabā – mežā, kurās var piedalīties ikviens gribētājs, kam ir loks un bultas.

Loka šaušana bieži vien tiek piedāvāta dažādu svētku ietvaros, kur tā kalpo kā neikdienišķs izklaides veids, ko cilvēki arī labprāt izmanto par samērīgu summu, savukārt, ja ar loka šaušanu nodarbojas profesionāli sporta līmenī, tad izmaksas nav lētas. Inventāra cena ir atkarīga no dažādiem sporta līmeņiem. Kā piemēram, tautas sporta līmenī, lai iegādātos visu nepieciešamo lokšaušanas inventāru, iesākumam jārēķinās ar aptuveni 300€.

Būtiska ir pareiza loka izvēle, it īpaši, ja plānojiet iegādāties savu pirmo loku, tapēc jāņem vērā šie divi aspekti:

1.Šāvējs ir labrocis vai kreilis;
2.Atvilciena spēks.

Matīss personīgi atvilciena spēku parasti izvēlas mazliet stiprāku, jo tas palīdz labāk attīstīt šaušanas tehniku kā arī sniedz patiesu baudu šaujot ar loku.

Iegādājoties loku pie mums, FoxArchery, mēs Jūs konsultēsim un sniegs padomu, lai kopīgi nonāktu pie pareizākās izvēles.

Uz tikšanos FoxArchery.