Fox Archery un Loka šaušana

FoxArchery izveidotājs ar loka šaušanu sāka nodarboties pirms 10 gadiem. Kā izsakās viņš pats, tad kā jau visas lietas mūsu dzīvē tas sākās pavisam nejauši. Pēc sava pirmā loka iegādes, tolaik Pērnavā, viņam radās jautājums – kāpēc Latvijā nav veikala, kurā iegādāties lokšaušanas inventāru? Šis jautājums viņu nodarbināja, kā rezultātā viņš atgriezās pie Falco, lai vienotos, ka turpmāk tieši Matīss būs Falco produkcijas oficiālais pārstāvis Latvijā. Tā aizsākās viņu kopīgā sadarbība.

Loka šaušana ir tehnisks sporta veids, kurā loka šāvējam jāzin gan pareiza stājas pozīcija, gan kā jātur loks un jāatlaiž bulta, tapēc, lai iemācītos pareizi šaut ar loku, svarīgi ir griezties pie meistara pēc padoma. Pamatus vislabāk ir apgūt instruktora vadībā sākotnēji šaujot no 3 – 5m attāluma, pamazām pārejot uz lielāku, bet tehniku sāk pieslīpēt tikai tad, kad apgūtas pamatkustības. Latvijā šobrīd ir vairāki lokšāvēju klubi, kuri piedāvā iespēju apgūt loka šaušanu, kā arī rīko sacensības visa gada garumā. Īpaši populāras kļūst tā saucamās outdoor sacensības, kuras notiek brīvā dabā – mežā, kurās var piedalīties ikviens gribētājs, kam ir loks un bultas.

Loka šaušana bieži vien tiek piedāvāta dažādu svētku ietvaros, kur tā kalpo kā neikdienišķs izklaides veids, ko cilvēki arī labprāt izmanto par samērīgu summu, savukārt, ja ar loka šaušanu nodarbojas profesionāli sporta līmenī, tad izmaksas nav lētas. Inventāra cena ir atkarīga no dažādiem sporta līmeņiem. Kā piemēram, tautas sporta līmenī, lai iegādātos visu nepieciešamo lokšaušanas inventāru, iesākumam jārēķinās ar aptuveni 300€.

Būtiska ir pareiza loka izvēle, it īpaši, ja plānojiet iegādāties savu pirmo loku, tapēc jāņem vērā šie divi aspekti:

1.Šāvējs ir labrocis vai kreilis;
2.Atvilciena spēks.

Matīss personīgi atvilciena spēku parasti izvēlas mazliet stiprāku, jo tas palīdz labāk attīstīt šaušanas tehniku kā arī sniedz patiesu baudu šaujot ar loku.

Iegādājoties loku pie mums, FoxArchery, mēs Jūs konsultēsim un sniegs padomu, lai kopīgi nonāktu pie pareizākās izvēles.

Uz tikšanos FoxArchery.

Par FoxArchery

Lapsām (Fox) piemīt specifiskas medīšanas prasmes un tādas īpašības kā gudrība, veiklība, ātra domāšana un izveicība, no kurām visas ir būtiskas arī cilvēkam, lai šautu ar loku. No tā iedvesmojoties, radās ideja sava uzņēmuma nosaukumam – FoxArchery.

Kad un kur cilvēki pirmo reizi sāka lietot lokus un bultas, precīzi nav zināms, tomēr pirmie zināmie to izmantotāji ir senie ēģiptieši pirms vairāk kā 5000 gadiem. Latvijā loka šaušana sāka attīstīties 1960. gadā, bet kopš 1988. gada sāka veidoties dažādi loka šaušanas klubi, treniņi un rīkotas sacensības. Kopš tā laika, loka šaušana ik gadu iemanto arvien lielāku popularitāti Latvijas iedzīvotāju vidū un ne velti! Lokšaušana ir demokrātisks sporta veids kas neuzliek vecuma, dzimuma, vai citus ierobežojumus – šaut ar loku var jebkurš! Nodarboties ar loka šaušanu iespējams jau no 5. gadu vecuma ar speciāli bērniem piemērotu loku. Papildus tam, loka šaušana kā bērniem, tā pieaugušajiem rada azartu, jo izmantojot gan koncentrācijas, gan uzmanības spējas galvenais uzdevums ir trāpīt mērķī. Un tomēr interesanti, ka vienlīdz tā arī nomierina un rada stabilitātes sajūtu. Filmās redzēto vai grāmatās lasīto nebūt nevar salīdzināt ar paša izmēģināto dzīvē.

FoxArchery saviem klientiem galvenokārt piedāvā igauņu sadarbības partnera Falco produkciju. Pirmie Falco loki tika izgatavoti 1988. gadā un kopš tā laika, Falco kļuvis par atpazīstamu brendu visā pasaulē ar kura lokiem sportisti ir izcīnījuši daudz zelta medaļas. Visi šī partnera ražojumi ir 100% roku darbs, kas attiecīgi atspoguļojas arī kvalitātē.  Savukārt pārējā FoxArchery produkcija (arbaleti, kompaktloki) nāk tieši no ražotāja, kas garantē augstāko kvalitāti.